fbpx

БАТЬКАМ

Докладніше про літній табір

Розвиток і відпочинок

Наш підхід до дітей, як і сам табір, напруч екологічний. В основі програми лежать сучасні педагогічні та освітні дослідження, завдяки чому у таборі створюються всі необхідні умови для розкриття та розвитку закладених у дитині здібностей та талантів. Наше завдання - створити атмосферу, перебуваючи в якій, діти будуть вірити у власні сили, не боятимуться пробувати щось нове, а також вчитимуться підтримувати одне одного.

Табір дає широке поле різноманітної діяльності, тому час, проведений тут, стане для підлітка захоплюючим та неповторним. Кожен зможе знайти щось близьке та цікаве для себе: хтось захоче попрацювати з комп'ютером над комп’ютерами та спробувати себе у програмуванні робота, комусь цікавіше, схопивши фотокамеру, вловити в її об’єктив неповторні моменти з довкілля, а ще комусь до вподоби вчити англійську, граючись у настільні ігри. Коли ж усе набридне, можна вскочити у байдарки та майнути підкоряти Десну!

Не хвилюйтесь, дорослі тут завжди поруч, щоб вчасно підтримати і дати відповіді на будь-які питання, а інструктори обов’язково познайомлять з правилами техніки безпеки, допоможуть в разі чого та прослідкують, щоб підліток під час освоєння нового (чи вже знайомого) для нього виду спорту не наражався на небезпеку.

Чому ПЕРЕВАЛ*?

Тому що це слово ідеально описує підлітковий вік: нові відчуття та переживання, перспективи та можливості ще незвіданих горизонтів, з якими кожна дитина неминуче зустрінеться, прямуючи у доросле життя. Це період появи нових викликів та відповідальності, адже вибір, зроблений у підлітковому віці, завжди або майже завжди впливає на всю подальшу долю.

Табір у наметах - це чудове місце для тих, хто хоче пізнати себе, випробувати свої можливості та спробувати знайти своє місце у світі.

 • працюємо з підлітками з 2006 року;
 • насичена та багатогранна програма;
 • хороші умови проживання та медичного обслуговування поєднуються із серйозними скаутськими випробуваннями та тренінгами, які спрямовані на розвиток вольових та особистісних якостей;
 • дитина опиняється у родині, з якою знайомилася протягом року за допомогою соціальних мереж, сайту, походів, екскурсій та інших активностей;
 • наші вихованці настільки люблять табір, що, ставши дорослими, повертаються вже у якості вожатих;
 • нам дійсно важливо, щоб кожна дитина, яка потрапляє до нас, подужала свій перевал з дитинства у юність із максимальною користю та позитивними наслідками.

Комфорт і безпека

Комфортні умови

Навіть для дівчат :)

Для багатьох батьків табори у наметах асоціюються із брезентовими палатками, комарами та іншими подібними речами, надто екстремальними для ХХ ст. Проте такі палатки та такі умови залишилися ще у минулому столітті.Сучасні табори з наметами обладнані душовими кабінами з гарячою водою, туалетами та умивальниками.

Сучасні намети

Від перевіренних виробників
Діти мешкають у трьох- та чотирьохмісних наметах, які можуть витримати навіть зливу. При цьому всередині намету буде сухо й комфортно, звісно, якщо його вчасно закрити :) Спальні мішки забезпечують тепло та затишок, а каремати під ними є надійним засобом теплоізоляції навіть взимку. У наметі від комарів та інших комах дітей оберігають протимоскітні сітки, а на території цю проблему вирішують спеціальні спреї та вогнища.

П’ятиразове харчування

Як вдома

У таборі організовано повноцінне п’ятиразове харчування: діти їдять супи, каші, фрукти, овочі, м’ясо тощо. На території табору також працює фреш-бар. Якщо потрібно, зможемо забезпечити необхідну дитині дієту відповідно до анкети та заяви від батьків.

Медична допомога

Ми турбуємось про дітей
Кожен член нашої команди проходить усі необхідні інструктажі з техніки безпеки та вміє надавати першу медичну допомогу. У таборі 24 години на добу працює лікар, наявний весь необхідний набір медикаментів.

Кількість дітей

Сімейна атмосфера

Ми набираємо в одну зміну лише 60 підлітків. Ними опікується 25 людей з організаторів, тому табірна команда знає всіх учасників програми і може підібрати індивідуальний підхід до кожного з них. Щоб програма табору була насиченою та безпечною для дітей, ми об’єднуємо їх у групи по 7-8 людей.

Оскільки міські діти майже цілий рік перебувають у чотирьох стінах, табір у наметах - це чудова можливість відчути близькість природи, почути шум лісу та побачити красу довкілля. Табір також має договір з фірмою охорони.

Скаутськи принципи


Під час створення Перевалу ми досліджували принципи організації різних таборів і навіть повноцінних суспільних рухів. Найбільше нас вразили ідеї скаутингу, які були закладені близько ста років тому Робертом Бейденом-Павеллом. Слово “скаут” (scout-англ.) перекладається як “першопроходець, слідопит, розвідник”. Є три основні принципи скаутингу:
 • Відповідальність перед Богом - відданість духовним цінностям, вірі та виконання відповідних до цього обов’язків.
 • Відповідальність перед іншими - вірність своїй державі; участь у житті суспільства; визнання та повага до інших громадян; прагнення до взаєморозуміння і співпраці з іншими людьми на місцевому, національному та міжнародному рівнях, а визнання першості та важливості людських цінностей, що сприяє збереженню цілісності всього світу.
 • Відповідальність перед собою - відповідальність за вдосконалення власних талантів, навичок та потенціалу.
Ідеї самовдосконалення, поваги до людської особистості та до її індивідуальності - це ті принципи, яких нам так не вистачало під час навчання у школі. “Використати походи для виховання вольових якостей у характері дітей”; “Створення умов, у яких хлопці будуть ставати по-справжньому мужніми, відповідальними та цілісними особистостями, особливо у наш час, коли так багато підлітків, які з різних причин зростають без належної уваги з боку батька”; “Дика природа як місце, де можна відпочити від міської метушні та неймовірних навантажень” - саме з такими думками ми підходили до створення програми Перевалу.

Післямова від засновника

“Вирости хорошою людиною - це найголовніше” - у дитинстві я постійно чув цю фразу від своїх батьків. Тоді ще не були відомими різні розумні слова на кшталт VUCA, Agile, Lean, Startup и софт-скіли, а прізвища Корчак, Гарднер, Павелл мені ні про що не говорили.

О.М. Скуріхін

Пізніше я зрозумів, що, якщо нічого не вкладати у постійну освіту та самоосвіту, успіху не досягти. А причина в тому, що традиційна програма ВНЗ та підхід “закінчити університет і знайти роботу на все життя” вже давно застаріли… Тепер дітям потрібно думати не стільки про вибір якоїсь конкретної професії, скільки про те, як зрозуміти себе, як визначити та розвинути саме ті навички, завдяки яким вони потім зможуть забезпечити своє майбутнє. Такий підхід дозволить у будь-який момент обрати професію, на яку буде попит, та яка буде приносити не лише користь, але й задоволення.

Нині маю сина. І думаю над тим, як підготувати його до реального життя. І мені, батьку, потрібна підтримка - підтримка кваліфікованого вчителя у школі, керівників гуртків, тренерів секцій та вожатих дитячих таборів, адже це саме ті місця, де моя дитина буде розвиватися, вдосконалюватися та вчитися вирішувати різні життєві ситуації.

 • +38 (093) 066-675-00-34
 • skype:pereval.org