1. Одяг:
Скільки і чого саме брати, вирішуйте разом з дитиною. Щоб вона даремно не тягала туди-сюди сумку з непотрібними ЇЙ речами та не мала речей не по погоді — п'ять пар джинсів в 40-градусну спеку явно залишаться непотрібними. Бажано взяти більше майок, шкарпеток, трусів і плавок, адже вони часто губляться: відлітають з мотузок під час сушіння, тонуть в річках, виходять з ладу або відправляються в кругосвітню подорож. Бажано щоб на одязі були кишені, що закриваються, інакше під час біганини з відкритої кишені може випасти той самий злощасний смартфон або гроші.
2. Взуття:
У спекотну пору року треба, щоб дитина ходила у відкритому взутті, інакше почнуться різні проблеми, такі як мікоз. Навіть якщо вона дуже любить свої стильні кросівки, це не те взуття, в якому буде комфортно. Краще дати дві пари шльопанців, тому що у віддалених від цивілізації таборах купити їх просто ніде, а рвуться вони доволі часто.
Гігієна:
Документи:
Зробіть копії всіх документів!
Додатково:
Дізнайтеся що в табір давати можна, а що ні Збираючи дитину в табір перший раз, обов'язково ознайомтеся з правилами табору та отримайте список речей, які рекомендує та НЕ рекомендує брати адміністрація.
Це заощадить ваші нерви і під час зборів, і згодом. Найпростіший приклад: в наметовий табір дитина бере з собою міні-комп'ютер за 600 доларів, намети не закриваються на замок, як двері квартири - в результаті в один прекрасний літній день вас будить дзвінок "його вкрали / розбили / залили чаєм". Винних, зазвичай, знайти складно. Ви телефонуєте директору / вихователю / наставнику і чуєте відповідь: "згідно з правилами табору, пунктом №6, адміністрація НЕ БУДЕ нести відповідальності". Ну або ще один приклад: забули дати дитині запасні шкарпетки - як кажуть, без коментарів.
Складіть список речей Складіть список речей (або збережіть той, що вище запропонували ми), які ви збираєтеся дати дитині, і потім віддайте дитині копію списку з вашим автографом. Це допоможе їй вивезти з табору все, що привезла. Тому що персоналу табору не дуже весело з 70, 100, 500 осіб шукати, чия це кепка, кофта або щойно куплені кросівки. Крім того, вирішується і питання цінних речей: якщо у дитини пропав MP3 плеєр, то вихователю за списком легше дізнатися, що саме така модель у нього була, а ось зараз з нею красується якийсь Вася. Втім, тут все ж краще дивитися правило 1, або вибирати табір, де такі речі припиняють до, а не після інциденту.
Ніяких скандалів Особливо актуально, якщо ви збираєте в табір підлітка - не треба перетворювати процес збору в скандал про те, що ось цю кофтинку брати не треба, а от це треба взяти обов'язково. І в той же час, постарайтеся донести до дитини, що Ви перш за все хочете, щоб ЇЙ було зручно. Якось організовуючи черговий похід, ми уточнювали наявність у дітей необхідного інвентарю. Один хлопчик вперто вирішив їхати з особистим спальним мішком (у ролі ковдри), батьки не стали сперечатись - в результаті, весь маршрут дитина мерзла вночі. Тому постарайтеся підібрати переконливі доводи, щоб дитина поїхала в табір з позитивним налаштуванням. Якщо, незважаючи на всі ваші вмовляння, дитина все ж бере свій комп'ютер, поясніть їй, що ВОНА сама буде нести за нього відповідальність. Часто допомагає. І пам'ятайте, що правильно складений список - це половина зборів.
P.S.: ВАЖЛИВО Покладіть в сумку записку (або наклейте зверху): ПІБ, телефон батьків, домашню адресу, адресу табору. На той випадок, якщо втратять чи переплутають сумку, валізу. Іноді діти їдуть в одному автобусі в різні табори і з однаковими сумками! Ну і, крім того, багато хто просто не пам'ятає цих даних!
Гарного відпочинку Вам і дитині :)